Czekoladki stanowią niezwykle skuteczny sposób na wypromowanie swojej działalności. Jest to przysmak, którym chętnie zajada się każdy z nas, bez względu na wiek. Do zalet takich produktów zaliczy można także ich niską cenę, co sprawia, że na ich zakup pozwolić mogą sobie również firmy dysponujące ograniczonym budżetem na działania reklamowe. Sposobów, w jaki wykorzystywać można reklamowe słodycze jest całe mnóstwo. Jednym z nich jest wręczanie im kontrahentom z okazji takich, jak jubileusz przedsiębiorstwa, Walentynki, Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Jednym z ciekawszych rodzajów reklamowych słodkości są trufle. Co każdy z nas powinien wiedzieć na ich temat?Czekoladki reklamowe pod postacią trufli mają niezwykle bogatą historię, która sięga roku 1895. Wtedy co cukiernik, Louis Dufour, z powodu braku niezbędnych składników ma spory problem z przyrządzeniem świąd. Wpada na pomysł, aby zmieszać ze sobą kakao, wanilię oraz śmietanę. Uzyskany przez niego wyrób cukierniczy do złudzenia przypominał luksusowe grzyby, jakimi są trufle, w związku z czym postanowił nazwać je na ich cześć. W krótkim czasie tradycją stało się spożywanie ich okresie Bożego Narodzenia.
Mimo że takie czekoladki reklamowe wywodzą się z Francji, obecnie znane są one na całym świecie. Alternatywą dla ich klasycznej, czekoladowej wersji jest ta z dodatkiem cynamonu, wanilii czy ekstraktu kawowego. Kluczową kwestią podczas ich przyrządzania jest zachowanie odpowiedniej temperatury ganaszu, który powinien być gładki i jedwabisty. Przygotowując go w zbyt niskiej temperaturze, może on się stać ziarnisty. Zagotowanie śmietany i połączenie jej z niską czekoladą sprawi, że będzie mieć on konsystencję jednocześnie aksamitną i kruchą.
Tego typu Czekoladki reklamowe przyrządza się na 2 sposoby. Zgodnie z pierwszym z nich, śmietankę należy wlać jednym ruchem na posiekaną czekoladę, a następnie zostawić na 1 minutę tak, aby zmiękła. Temperatura całości spaść powinna wówczas do 45 stopni Celsjusza. Kolejny etap to zmieszanie całości przy pomocy trzepaczki, rozpoczynając od środka misy. Zgodnie z drugą metodą, śmietankę należy wlać na czekoladę 3 porcjami, przy każdym dolaniu mieszając całość energicznie szpatułką. Następnie dodajemy masło i odstawiamy masę na co najmniej 12 godzin.